Jak bylo na Brusově

Návrat na Brusov v rámci Dnů otevřených dveří.

Začátek července byl ve znamení tropických veder po celé republice. TZ EN vítala, s otevřenou náručí i příznivým mikroklimatem lesů okolo, účastníky minulých táborů. Služebně nejstaršími byli Bručoun, Vořech a Matěj. I když Vořech a Matěj přijeli jen „na skok“, bylo dost času na vzpomínání i prohlídku současné základny.

Nejvíce návštěv bylo logicky o víkendech. Mezi víkendy se kromě Carlose a Zuzky, kteří se zasloužili o zajištění celé akce, se vystřídali další jako Glaver, Šákul, Terka se synem, Tomáš s rodinou.

První pátek se objevuje Šákul, který přijel na svém čopru přímo ze spanilé jízdy po Německu, Rakousku, Švýcarsku a Francii, Dušan a Winky. Ondra s Janou, které v týdnu čeká odjezd na cykloputování po Makedonii, ze tmy se ještě vynořují Lukin s Čertem, Kalda a nakonec Glaver. To je již oslava Dušanova inženýrství v plném proudu. Po půlnoci vcházejí do přípravny Bručoun se Štěpánem. V sobotu přijíždí ještě Věra z Roudnice a Markéta s čtyřměsíční Emou. Večer se scházíme u táboráku a Lukin je poprvé ve svém životě palivcem. Štěpán se chápe kytary a za chvíli znějí nad táborákem, všem dobře známé, písničky.

V neděli Ondra, Jana, Kalda, Lukin a Čert se jedou koupat na Smrtku ana Holany, kde točí záběry z prostředí Finské stezky. Pokračují údržbové práce, při kterých je Winky kousnut přítelem Fiskarsem. Večer hrajeme aktivity a před půlnocí se na Brusově objevuje Blanka.

První víkend byl ve znamení zušlechťování základny – hlavně sekání trávy a odstraňování popadaných suchých větví ze stromů. Dále se likvidovaly soušky hrozící pádem na objekty základny nebo účastníky. Zajímavé bylo sledování hnízda ilegálních účastníků na verandě srubu, vč. krmení.

Z úterý na středu kroužila nad táborem silná bouřka provázená hodinovým výpadkem proudu. Ulomila špičku břízy, která zůstala viset půl metru nad Carlosovým autem.

Ve středu přijíždí Tomáš s rodinou a vytváříme oddíl budoucích účastníků. Tomáš z lan staví pro ně lanovku, prolézačku a zavěšenou kládu. Do toho všeho se vrací Glaver a po něm Šákul.

Čtvrteční ečer postupně voláme Veronice a přejeme ji k narozeninám. V táboře se objevuje na krátkou návštěvu Vořech s manželkou, kteří si do Brusova odskočili z dovolené.

Je pátek a tábor se začíná plnit. Po obědě přiváží Michal Terezu s kamarádkou Markétou. Carlos, Šákul a Glaver jedou na Ostré doplnit filmový a foto materiál. Včerejší oslavenkyně Veronika přijíždí s celou rodinou. Po ní následují Jarda a Marek. Za šera se objevují bloudící Lukáš, Markéta, Kristýna a Alex. Marek s dětmi připravil sobotní táborák a Šákulova kytara vytvořila příjemnou táborákovou atmosféru, která se protáhla až do svítání. Za tmy doráží k táboráku trochu unavený Vojta a chvíli po něm Dušan, Eliška a jejich kamarád Lukáš. K snídani v neděli nás čeká meruňkový koláč a sluníčko s modrou oblohou. Počasí je již rozumnější, ale houby stále nerostou. V úterý slavíme Kláry narozeniny domácím dortem. V pátek Glaver balí lezecký materiál a jede k Tisícovému kameni natočit a nafotit pár záběrů.

V sobotu podnikáme výlet k mausoleu pod Levínem. Zřejmě se propadla střecha, stojí tam lešení a na střeše se pracuje. Poslední neděle plná úklidu a balení nás vždy rozteskní a všichni si stěžujeme, jak to rychle uteklo a hned se domlouváme na zářijový víkend 25.-28.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *